fotorelacja

Skoki śmierci

La Quebrada Skała Śmierci Contax G2 Kodak Ektachrome E100

Byłem tak podniecony na wyjazd do Meksyku, że chciałem zabrać walizkę sprzętu fotograficznego.
Na dzień przed wyjazdem spotkałem się jeszcze z Jackiem Porembą, który na domiar złego zaproponował, że pożyczy mi swojego wysłużonego Contaxa G2 – w porównaniu z moimi aparatami jest małym i super poręcznym dalmierzem. Jeszcze bardziej zajarany zdecydowałem, że zabieram tylko Contaxa i małą poręczną cyfrę. W sumie 18 filmów (z czego zrobiłem 7 i pół), a wśród nich prezent od Poremby – przeterminowany pozytyw Kodaka Ektachrom E100, który przestał być produkowany kilkanaście lat temu.

Czekając na skoki, z których słynie Acapulco – nie miałem świadomości, że „zdobędę” tego dnia dwie rzeczy.

  • Zdjęcia, których efektu się nie spodziewałem, a które na pewno będą jedynymi takimi z tego miejsca w którym dziennie, codziennie zdjęć robi się wiele tysięcy
  • Udaru słonecznego, który uziemił mnie na następne dwa dni – dzięki temu zaznałem zasłużonego odpoczynku w końcu leżąc w łóżku tak długo jak to tylko możliwe, trudno że mało przytomny.

Skoki z klifu La Quebrada zapoczątkował kilkadziesiąt lat temu jeden zakochany chłopak. Wpadł na ten pomysł by udowodnić swoją miłość do swojej wybranki.
#WHYMALESLIVESHORTER

Od 1 maja do 30 czerwca Jacek ma wystawę w Tarnowie, na której znajdziecie niesamowite zdjęcia z Sudanu, nota bene zrobione właśnie tym aparatem.
Polecam też zaobserwować profil Jacka na IG: instagram.com/jacekporemba/
Dla tych którzy chcą dowiedzieć się więcej o G2 polecam wpis pod tym linkiem kenrockwell.com/contax/g2.htm

Robię zdjęcia bo zawsze chciałem je robić. Robię zdjęcia żeby nie zwariować. Zapraszam na mój profil fotograficzny: instagram.com/baronphoto/

Chcesz przeczytać więcej?